پنجشنبه سی ام مهر ۱۳۸۸

رشاد خلیفه و کشف رابطه 19 قران کریم

بسم الله الرحمن الرحیم

 با سلام در یک PDF  مربوط به معجزه 19 و شرح کشف معجزه 19 نوشته بود " : رشاد خلیفه در سال 1968  برای اینکه یک ترجمه خوب از قران از عربی به انگلیسی بنویسید شروع به مطالعه و ترجمه می کنید و به آیه اول سوره بقره (الم) می رسد برای کشف این پاراف های قرآن به مدت 4 سال روی این پاراف ها تحقیق و کار می کند و سر انجام بعد از 4 سال مطالعه و دادن کل آیات قران به کامپیوتر موفق می شود کشف بزرگ ریاضی معجزه 19 را انجام دهد .

زمان کشف این نتیجه ریاضی طبق سایت های رشاد خلیفه در ژانویه سال 1974 می باشد که برابر با ذیحجه سال 1393 هجری می باشد . "

 حال سوال اینجاست که دکتر رشاد خلیفه بعد از چندین سال تحقیق به این کشف رسیده است ، آیا هر کس دیگر نمی توانست با تحقیق و تفحص به این نتیجه برسد ؟ آیا رسول با علم و دانشی که الله به او عطا می کند مردم را هدایت می کند و یا با تحقیق خودش و به کمک کامپیوتر و با بررسی تفاسیر مختلف که هیچ کدام  از تفاسیر  به اتفاق می دانم جواب قاطعی بر پاراف های قران ندارند و منتظرند تا منجی آخر الزمان بیایید آن را کشف کند و راز این پاراف ها را بگوید !؟

به هر حال سوال من این است : آیا رشاد با یک پروژه تحقیقاتی موفق به این کشف شد یا به لطف الله بوده است ؟ ( به عنوان مثال در ترم آخر دانشگاه یک پروژه تحقیقاتی به دانشجویان می دهند تا در مورد آن تحقیق کنند و به نظرم  کار  رشاد  خلیفه هم مثل پایان نامه دانشجویی است که با تحقیقات چند ساله موفق به کشف ریاضی قران گردید ؟!)

یک سوال دیگر : در زمان کشف رابطه ریاضی قران ، آن زمان که هنوز رشاد خلیفه ادعای رسالت نکرده بودند و خبر اول این معجزه ریاضی قران در جهان پخش شد ، آیا آن زمان به بحث 2 آیه پایانی سوره توبه هم مطرح بود ، آیا ان زمان هم رشاد در کتابهایش در مورد حذف 2 آیه پایانی سوره توبه چیزی گفته بودند و یا بعد از رسالتشان چنین موضوعی مطرح شده است .؟؟

نظر دوستان برایم جالب است ؟! لطفا اگر اطلاعات کامل و مفیدی در این مورد دارید ارائه کنید .

 در مورد سوره یس و پاراف های آن یعنی ( ی ) و  ( س) گویا رابطه 19 به مخفی و مشخص تبدیل شده است در این مورد و این سوره از محقق ایرانی خواهشمندم اطلاعات جامعی تهیه کنند و بنویسند تا به پاراف ی س در این سوره آشنا بگردیم ؟!

 پیشاپیش بگویم که هدف من کشف حقیقت است و به هیچ عنوان قصدم جدال نیستم و باورم این است که برای رسیدن به رشد کامل باید همیشه در حال تحقیق بود و هیچ چیز را هم بدون دلیل و علم و عقل قبول نمی کنم .

از محقق ایرانی که تحقیقات جامع تری در مورد اعجاز عددی ۱۹ دارند خواهشمندم مطالبی در مورد اعجاز قران به طور کلی و جامع در چند پست برایمان ارسال دارند تا بعد از آن به گفتگو بپردازیم .

در ضمن نرم افزار مورد نظر ممکن است وقت زمانی را بگیرید و یک سالی طول بکشد اما انشا الله با همکاری دوستان آن را خواهیم نوشت .

در نوشتن نرم افزار قصد نداریم همان راه رشاد خلیفه را برویم بلکه می خواهیم میزان صحت مطالب رشاد خلیفه و اعجاز عددی قران را مشخص کنیم .

در مورد شمارش کلمه الله و الرحمن و الرحیم به نتایج حاصله از سایت پارس قران اکتفا می کنیم و به جنبه های پیچیده موضوع می پردازیم .

نوشته شده توسط كنكاش در 13:4 |  لینک ثابت   •