یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸

کلمه الله ؟

بسم الله الرحمن الرحیم

 

در مقالات وابسته به تسلیم شدگان در ضمیمه یک چنین آمده است :

کلمه خدا (الله) در سراسر قرآن با حروف بزرگ و پر رنگ نوشته شده است. در گوشه سمت چپ پايين هر صفحه، مجموع تعداد دفعاتى که کلمه "خدا" از ابتداى قرآن تا آن صفحه تکرار شده است، نوشته شده. شماره نوشته شده در گوشه سمت راست پايين صفحه، مجموع شماره آياتى است که کلمه "خدا" در آنها تکرار شده است. آخرين صفحه کتاب، يعنى صفحه ۶۰۴، جمع کل تعدد تکرار کلمه "خدا" را در قرآن نشان ميدهد که ۲۶۹۸ مرتبه است، يا( ۱۴۲* ۱۹). مجموع شماره آياتى که دارى کلمه "خدا" است، ميشود ۱۱۸۱۲۳، اين عدد هم بر ۱۹ قابل قسمت است: (۱۱۸۱۲۳= ۱۹* ۶۲۱۷).

عدد نوزده مخرج مشترک سراسر سيتم رياضى قرآن است.

كلمه (الله) بدون حساب الله كه در "بسم الله الرحمن الرحيم" اول سوره‌ها است، 2698  بار يعنی

    19 X 142بار آمده است.

 

لازم است دوستان ترجمه قرآن ( همراه با اصل آیات ) به فارسی و انگلیسی منتشر شده از مسجد توسان مرکز جامعه تسلیم شدگان را از آدرس زیر دانلود کنید وتا با اعداد و ارقام و محاسبات آنها آشنا بگردید .

http://www.masjidtucson.org/quran

http://www.efarsi.org/quran

https://www.sharemation.com

 

http://www.submission.org/miracle

قصد ما این است هر دفعه یک موضوع(کلمه الله ) از تحقیقات و نتایج بدست آمده توسط رشاد و دیگران را قبل از نوشتن نرم افزار اختصاصی خود که ممکن است بیش از یک سال هم طول بکشید به کمک نرم افزارهای قرانی موجود در بازار و همچنین با چشم خود بر روی قران حساب و جمع بزنیم و انشا الله به نتایج روشنی برسیم .

در این وبلاگ قبل از اینکه به رشاد خلیفه پرداخته شود به صورت تخصصی به معجزه ریاضی قران می پردازیم به همین منظور اکتشافات انجام شده در این ضمینه از آنچه ساده و قابل درک است بررسی می گردد و انشا الله زمانی فرا رسد که بتوانیم محاسبات پیچیده و تحقیقاتی برروی قران را به کمک سرورها و Main Computer ها انجام دهیم .

حال نتیجه تحقیق در مورد تعداد کلمه " الله " در قرآن می رسیم :

با سرچ از طریق نرم افزار المبین نتیجه حاصله چنین بود :

1746 مورد یافت شد .

از این 1746 مورد یافته شده در بعضی آیات کلمه الله چند باردر یک آیه تکرار شده که نرم افزار قادر به جستجو به صورت کلمه ای نبود بلکه این عدد نشان دهنده تعداد آیاتی بود که الله در آن وجود دارد .

البته نرم افزار المبین موتور جستجویی خوبی ندارد و به همین منظور به سراغ دیگر نرم افزارها می رویم و بعد از آن به کمک چشم شخصی خود تعداد کلمه " الله " را در قران می شماریم و جمع می زنیم تا به یقین برسیم .

در نرم افزار جنات به این نتایج رسیدیم :

الله : 2503 مورد

آلله : 2 مورد ( سوره یونس آیه 59 و سوره نمل آیه 59 )

در مورد کلمه " آلله " مطلبی در یک کتاب خوانده ام که در پایان همین نوشتار می آورم .

اللهم : 5 مورد

بالله : 138 مورد

تالله : 7 مورد

فالله : 6 مورد

کلمه بود با این تعداد و ارقام حاصله نتوانستم رابطه ای بین آنها با عدد 19 پیدا کنم . لطفا " محقق ایرانی " و جناب" مهندس رایانه" و دیگر دوستان که این نوشتارها را می خوانند راه حلی نشان بدهد تا کاری انجام بدهیم .

البته روش شمارشم ممکن اشتباه بوده و شایدم نرم افزارهای که من استفاده می کنم به اساس یک الگوی خاص نوشته شده اند به همین منظور باید سعی کنیم یک نرم افزار اختصاصی بنویسیم و بدانیم روش کارکرد آن چگونه است به همین منظور به سراغ نرم افزار دیگری می روم تا شاید در آن به نتیجه ای برسم و اگر نشد به ناچار به کمک چشم خود تعداد کلمه الله را در سوره ها می شماریم و جمع می زنیم .

با سرچ از طریق نرم افزار " Open Quran " حاصل چنین بود :

تعداد موارد یافت شده : 2557 و تعداد آیه ها 1746 مورد است .

که شامل الله در "بسم الله الرحمن الرحیم " هم می شود .حال اگر 113 بسم الله را کم کنیم باز نتیجه حاصل نشد .

( 2557- 113= 2444) البته این تعداد شامل دیگر مشتقات (بالله ، تالله و..) نیز می شود .

الله : 2557 مورد در 1746 آیه

آلله : نرم افزارنتوانست بیابد .

اللهم : 5 مورد در 5 آیه

بالله : 140 مورد در 134 آیه

تالله : 9 مورد در 9 آیه

فالله : 6 مورد در 6 آیه

رشاد خلیفه 2 آیه آخری سوره توبه آیات 128 و 129 را از قران نمی داند و ایشان را از تحریفات وارده به قران می داند که در این دو آیه یک کلمه " الله " نیز وجود دارد .

لَقَدْ جَاءكُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِكُمْ عَزِيزٌ عَلَيْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِيصٌ عَلَيْكُم بِالْمُؤْمِنِينَ رَؤُوفٌ رَّحِيمٌ ﴿128 فَإِن تَوَلَّوْاْ فَقُلْ حَسْبِيَ اللّهُ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَهُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ ﴿129

برای مطالعه اینکه چرا ایشان دو آیه آخری سوره توبه را از قران نمی داند به لینک های زیر مراجعه کنید تا بعد از مشخص شدن معجزه ریاضی قرآن در مورد این دو آیه با هم گفتگو خواهیم کرد :

http://www.message-of-god.com/

http://www.sharemation.com/godisone/128129.zip?uniq=-leepnb

البته نرم افزار Open Quran بر اساس همان 127 آیه نوشته شده است که مرجع این نرم افزار از وبسایت های طرفدار رشاد خلیفه می باشد و لینک نرم افزار برای دانلود به شرح زیر است :

http://openquran.de/?p=778

با توجه به موارد بدست آمده احساس می کنم جواب هایم غلط در می آید و لذا باید روش کار خودمان برای جستجو را مشخص کنیم و همچنین روش کار رشاد خلیفه را بررسی کنیم .

انشا الله در نوشتارهای بعدی به نتیجه شمارش از طریق چشم خود را ارائه خواهم کرد .

برای نوشتن نرم افزار باید تمامی جنبه های شمارش را در نظر گرفت به همین منظور آنچه در اینجا به عنوان مشکل مطرح می شود به عنوان یک تحلیل نرم افزاری( آنالیزور) به کار خواهد رفت تا در زمان نوشتن نرم افرار موانع و مشکلات مشخص باشد .(قابل توجه برنامه نویس نرم افزار).

....................................................................................

اما در مورد کلمه " آلله " :

اعجاز کلمه (( آلله )) : کلمه " آلله " در دو سوره قرآن یعنی نمل و یونس (سوره های 10 و 27 ) آمده و هر دو آیه ای که این کلمه مبارک در آن است با " قل" شروع می شوند و جالب اینکه شماره آیه های که این کلمه مقدس در آن است در هر دو سوره آیه 59 می باشد .

10:59 قُلْ أَرَأَيْتُم مَّا أَنزَلَ اللّهُ لَكُم مِّن رِّزْقٍ فَجَعَلْتُم مِّنْهُ حَرَامًا وَحَلاَلاً قُلْ آللّهُ أَذِنَ لَكُمْ أَمْ عَلَى اللّهِ تَفْتَرُونَ ﴿59﴾ بگو نظر شما درباره خوردنيهائی كه خدا برای شما نازل كرده و شما قسمتی از آن را حرام و قسمتی را حلال كرده‌ايد چيست؟ بگو آيا خدا چنين اجازه‌ای به شما داده است؟ يا بخدا افترا ميزنيد؟27:59 قُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ وَسَلَامٌ عَلَى عِبَادِهِ الَّذِينَ اصْطَفَى آللَّهُ خَيْرٌ أَمَّا يُشْرِكُونَ ﴿59﴾ بگو الحمدلله (بزرگداشت فقط اختصاص به خدا دارد)  و سلام بر بندگان برگزيده‌اش.آيا خدا بهتر است يا چيزهائی كه شريك او ميسازند؟    

 

حال شما دوستان نظرات خود را بیان دارید و راه حلی ارائه کنید .

انشا الله بعد از شمارش تعداد کلمه " الله " نتایج را در وبلاگ قرار می دهم شما دوستان هم

میتوانید اقدام به شمارش کنید و نتایج خود را به صورت ایمیل و یا از طریق قسمت نظر دهید در اختیار ما قرار دهید :

ایمیل : qoran19_2009@yahoo.com

راستی کلمه " لله " در شمارش ها به کار نرفته بود که متاسفانه یا خوشبختانه نرم افزارهای موجود آن را در سرچ های خود همراه کلمه " الله " یا "بالله" و " تالله" شمارش می کرده است .

2:112 بلي من اسلم وجهه لله وهو محسن فله اجره عند ربه ولا خوف عليهم ولا هم يحزنون

در ضمن سایت پارس قران امکان جستجو و شمارش را دارد که از محقق ایرانی خواهشمندم نتایج جستجو در این سایت را در وبلاگ قرار دهند .

خودم نیز این مورد را در وبسایت پارس قرآن بررسی خواهم کرد .

نوشته شده توسط كنكاش در 16:50 |  لینک ثابت   •